Tekel Bayi Nasıl Açılır, Şartları Nelerdir

admin          Genel     Tekel Bayi Nasıl Açılır, Şartları Nelerdir     1357 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Geçmişten günümüze en çok kazanç getiren işlerden biri olarak görülen tekel bayi nasıl nasıl açılır , şartları nelerdir sorusu ; içinde bulunduğumuz ekonomik koşullarda da avantajlı görüldüğü için yoğun talep görmektedir. Tekel bayi açmak isteyenlerin sayısı her geçen gün artarken, bu konudaki tecrübeli kişiler ve uzmanlar, bu hedefini gerçekleştirmek isteyen kişilere sabırlı olmalarını tavsiye etmektedir. Tekel bayi açmadan önce işin çalışma prensipleri hakkında bilgi sahibi olmanız önemlidir. Tek başınıza tekel bayi işini döndürmek neredeyse imkansızdır. Bu işin zorluklarının üstesinden gelebilecek deneyime ve ekibe sahipseniz, tekel bayi açma şartlarına göz atabilirsiniz.

Tekel bayi açarken göz önünde bulundurmanız gereken bazı hususlar bulunmaktadır. Öncelikle iş planını iyi bir şekilde hazırlamanız tavsiye edilir. Bütçenizi belirledikten sonra yer ve binanın konumunu mutlaka değerlendirip analiz etmelisiniz. Kamu giderlerini de hesap ettikten sonra alkollü içki satışı yapabilmek için gereken alkol ruhsatını almalısınız. Bunun ardından dükkan ekipmanlarını satın almanız gerekecektir. Bunlar:

Dükkandaki raflar,
Yazar kasa
Buzdolapları,
Alarm, kamera ve diğer güvenlik elemanları,
Bilgisayar,
Işıklandırma sistemi,
Reklam tabelaları

Gibi dekor ve işlevsel özellikleri bulunan ekipmanlardan oluşmaktadır. Bunların yanı sıra ilgili resmi kurumlardan alınan ruhsat ve izin belgelerini de hazırlamalısınız. Araştırma, planlama ve evrak işlerini tamamladıktan sonra tekel bayi açmak için elinizi güçlendirmiş olacaksınız.

2020 Yılı Tekel Bayi Açma Maliyeti

Her yıl değişiklik gösteren tekel bayi açma maliyeti, 2020 yılında da yeniden güncellenmiştir. Açık içki satış belgeleri için il merkezlerinde veya büyükşehir belediye sınırları içinde 1870 TL, diğer mahallelerde ise 720 TL ücret bulunmaktadır. Öte yandan tekel bayinde tütün mamülleri ve alkollü içkilerin toptan satışı için 8 bin 700 TL alınmaktadır. Her şehrin kendi belediye kanunlarına göre bu fiyatlarda ufak çaplı değişiklikler olabilmektedir.

Tekel bayi açmadan önce ilgili resmi kurumların tekel bayi işletmeciliği hakkında bütün yönetmeliklerini dikkatli bir şekilde okuyup bilgi sahibi olmanız tavsiye edilmektedir. Tekel bayi açmak için gerekli belgeler olmadan bu işe girişmeniz hüsranla sonuçlanacaktır. Bu yüzden her ne kadar mekan ve maliyet işlerini halletseniz bile resmi belgeleri hazırlamadığınız sürece tekel bayiyi aktif olarak kullanıp hizmete açamazsınız.

Tekel Bayi Açmak İçin Gereken Belgeler

Nüfuz cüzdanı fotokopisi
İkametgah belgesi
2 adet vesikalık fotoğraf
Tapu fotokopisi
Yapı kullanma izin belgesi
Dükkan kiralıksa, kira belgesinin aslı veya noter onaylı fotokopisi
Vergi levhası fotokopisi
Esnaf Odası veya Ticaret Odası kaydı fotokopisi
Sigorta veya Bağkur belgesi
Çöp konteynır faturası
Su, elektrik varsa gaz aboneliği
İtfaiyeden yangın önlemi alınmıştır raporu
Emniyete kimlik bildirimi yapıldığına dair belge
İmza sirküleri ve Ticaret Sicil Gazetesi fotokopisi>

Tekel Bayi İşletme Taktikleri

Tekel bayinizi açtıktan sonra ortağınız veya çalışanınız ile vardiyalı olarak bayiyi işletmeniz tavsiye edilir. Sabahın erken saatlerinden itibaren gece geç saatlere kadar müşteri bekleyeceğiniz bu işte bir yandan keyifli vakit geçirmek için internet üzerinden mobil okey oyna bağlantısını kullanarak oynayabileceğiniz oyunları tercih edebilirsiniz. Web sitemize ücretsiz giriş yaptıktan sonra mobil okeye giriş seçeneği ile arkadaşlarınızla veya yalnız başınıza okey odalarına giriş yaparak eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Her geçen gün kullanıcı sayısı hızla artan bu platformda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz. Akıllı telefonla bağlanabileceğini mobil okey oyna hizmetinden yararlanmak tamamen ücretsizdir.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.