Covid-19 Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır

admin          Genel     Covid-19 Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır     1341 Defa Okundu

Değerlendirmeniz için teşekkürler

Covid-19 Belirtileri Nelerdir, Nasıl Anlaşılır? İlk defa Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıktıktan sonra bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 yani yeni tip koronavirüs, ülkemizde de yoğun bir şekilde yaşanmaya devam ediyor. Özellikle risk grubunda olan kişilerde ölümle sonuçlanan ciddi derecede hastalıklara sebep olan Covid-19 belirtileri arasında bazı kritik noktalar öne çıkmaktadır. Bunlar;

• Nefes almakta güçlük çekme,
• Yoğun şekilde sırt, bel ve baş ağrıları,
• Kuru öksürük,
• Yüksek ateş,
• İshal,
• Halsizlik, yorgunluk

Covid-19 hastalığının en önemli belirtiler arasında bunlar yer almaktadır. Normal gribal enfeksiyonlarda görülen belirtilere de yakın olan bu belirtiler, Covid-19 bulaşmasının en önemli göstergeleri olarak görülmektedir. Covid-19 bulaşma riskini ortadan kaldırmak için tüm dünyada ülkeler vatandaşlarının zorunlu olmadıkça evde kalmaları ve kalabalık ortamlardan uzak durmalarını tavsiye etmektedir. Bununla birlikte kapalı veya açık olması fark etmeksizin dışarı çıkıldığında maske kullanımına ve sosyal mesafenin korunmasına da büyük önem verilmesini istemektedir.
Covid-19 virüsün bulaşıp bulaşmadığını anlamak için kişide ilk önce ateş seviyesine bakılmaktadır. Yüksek ateşi olan kişilerin Covid-19 virüsüne maruz kaldığından şüphelenmek gerekebilir. Yüksek ateşle birlikte halsizlik, yorgunluk, bel ağrıları, ishal gibi belirtiler de varsa Covid-19 virüsünün bulaştığı anlaşılabilmektedir. Yine de bu tür şikayetleri olan kişilerin hem çevresindekilerin sağlığını korumak hem de geç kalmadan tedaviye başlamak için hastaneye gitmeleri gerekir.

Covid-19 Evde Kal Dönemi

Hastalığın çok hızlı bir şekilde bulaştığı bilindiği için, ülkelerde sağlık sisteminin çökmemesi, hastanelerdeki yoğunluğun azaltılması için Covid-19 evde kal dönemi başlamıştır. Yeni normal olarak adlandırılan bu dönemde online okey oyna seçeneği ile evinizde keyifli vakit geçirmek için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Web sitemizde sizin gibi Covid-19 döneminde dışarıda bulunmak istemeyen ve bu sıkıntılı süreci evinde kalarak atlatmayı planlayan kişilerle dilediğiniz gibi internet üzerinden okey oynayabilmenin tadını çıkarabilirsiniz.
İnternet sitemizde herkes için online okey çözümleri bulunmaktadır. Hem telefondan bağlanarak hem de evinizdeki masaüstü veya dizüstü bilgisayardan kolaylıkla bağlanarak oynayabileceğiniz sanal okey oyna servisimizden hemen yararlanabilirsiniz. Kaliteli muhabbeti olan bay – bayan tüm internet kullanıcıları ile bir araya gelerek en sevdiğiniz masa oyunu olan okey’i sabahlara kadar oynamanın keyfini çıkarabilirsiniz. Geniş kitlelere ulaşan internet sitemizde her yaştan kullanıcıya özel rekabetçi ve keyifli okey odaları bulunmaktadır. Siz de herhangi bir kayıt ücreti ödemden internet üzerinden bedava nette okey oyna hizmeti almak istiyorsanız, hemen internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz.


 Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

1 Yorum

  1. 8362

    23 Temmuz 2023 at 10:18

    çok şükür artık bitti bu hastalık

    Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.